X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)
X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)
Telefon : 08504668346
E-Ticaret ve Pazaryeri Eğitimi

E-Ticaret ve Pazaryeri Eğitimi

E-Ticaret ve Pazaryeri Eğitimi

Lütfen aşağıda yer alan talimatları sırası ile uygulayınız. Aşağıda belirtilen talimatları uygulayarak e-ticaret ve pazaryerlerinde ürün satış işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz.

1.Adım - Pazaryerleri ile e-ticaret sisteminizi API ile bağlamak için aşağıdaki dökümanlardan yardım alabilirsiniz.

2.Adım - Kategori Ekleme ve Pazaryerleri ile Kategori Eşleştirme

 • Satış yapacağınız pazaryeri veya pazaryerleri için 1.adımda belirtilen API Entegrasyon işlemlerini yaptıktan sonra buraya tıklayarak sistem üzerinde yeni kategori ekleme ve eklediğiniz kategorilerin pazaryerleri ile eşleştirme işlemini yapmalısınız.

3.Adım - Manuel Ürün Ekleme (Eğer kendi deponuzdaki ürünleri satışa sunacaksanız)

 • Sistem üzerinde manuel olarak ürün ekleme işlemi yapmak için buraya tıklayarak gerekli videolu bilgiye ulaşabilirsiniz.
 • Manuel ürün ekleme işleminde renk, beden vb. şekilde ürünlerinize varyant değerleri oluşturmakla ilgili videolu bilgiye buraya tıklayarak  ulaşabilirsiniz.

4.Adım - XML ile Toplu Ürün Ekleme (Tedarikçi vasıtası ile verilen XML üzerinden ürün aktarım işlemi)

5.Adım - Excel ile Ürün Aktarımı ve Ürün Güncelleme

Aşağıdaki bağlantıdan örnek excel dosya formatımızı indirebilirsiniz.

Örnek dosyada yer alan 3 adet ürün içeriği gibi sizde kendinize ait ürün içeriklerini girebilirsiniz.

Excel dosyası ile işiniz bittiğinde, dosyayı Entegrasyonlar > XML/Excel İçeri Aktar bölümünde yer alan Yeni Veri alanından format alanını Excel seçerek Dosya Tipi alanını da Bilgisayardan seçerek dosyanızı seçip kaydedebilirsiniz. Sonrasında üst kısımda Bilgiler ve Fiyat/Kâr Oranları sekmelerinin yanında görünecek olan Dosya Etiketleri alanından sistemimizdeki ürün etiketleri ile excel dosyasındaki ürün etiketlerini eşleştirin. Karşılığı olmayan etiket alanları için lütfen Sabit Değer Tanımla seçeneğini seçip açılan kutucuğu boş bırakınız. Sonrasında Kaydet diyerek Kategori Eşleştirme alanına geçiş yapınız. 

Kategori Eşleştirme alanında excel dosyanızdan gelen kategoriler ile web sitenizdeki kategorileri eşleştirmeniz gerekir. Dilerseniz excel dosyanızdan da kategoriler otomatik olarak eklenebilir. Bunun için Bilgiler sekmesi altında yer alan Kategorileri Ekle seçeneğini aktif yapmanız yeterlidir. Bu seçeneği aktif yaptığınız zaman kategori eşleştirme sekmesi altındaki kategorilerin karşılık kategorilerini seçmeden sadece aktif yapmanız yeterli olacaktır.

Örnek Excel Formatı İndirme Adresihttps://yadi.sk/d/xtHAQA8dAN2nqQ 

6.Adım - Manuel veya Toplu Eklenen Ürünlerin Pazaryerlerine Toplu Aktarımı İşlemi

Ürünlerinizi pazaryerlerinde satışa sunmak için aşağıdaki işlemi yapmanız gerekir;

Entegrasyonlar > Toplu Pazaryeri İşlemleri > Yeni İşlem

alanından her pazaryeri için ayrı ayrı Ürün Gönderme işlem emirleri oluşturmanız gerekiyor.

Notlar:

 • Bu işlemi yaparken N11 için hazırlık süresini 2 gün olarak seçiniz. Diğer pazaryerlerinde önemli değildir.
 • Epttavm ürün gönderirken desi alanı min. 1 olmalıdır.
 • Zamanlama bölümünden "günde 1 kere" seçimi yaparsanız eğer sistem ilerleyen süreçte yeni eklediğiniz ürünleri de kontrol ederek pazaryerlerinde satışa gönderir.
 • Bu işlemi yapmadan önce kesinlikle kategorilerinizin pazaryerleri ile eşleştirilmiş olması gerekmektedir. Bunun için 2.adımda belirtilen dökümanı inceleyiniz.
 • İlgili pazaryerlerinde satışta olan ürünlerin sağ kısımlarındaki N, G, H, P, S, A butonları kırmızı yerine yeşil renkte olacaktır.

7.Adım - Eğer Mevcut Pazaryeri Mağazanızda Satışta Olan Ürünleri Sisteme Çekmek İstiyorsanız (isteğe bağlı)

Pazaryerlerinde satışta olan ürünlerinizi sisteme çekmek için;

Entegrasyonlar > Toplu Pazaryeri İşlemleri > Yeni İşlem

alanından her pazaryeri için ayrı ayrı Ürün Çekme işlem emirleri oluşturmanız gerekiyor.

Not:

 • Bu işlem için zamanlama bölümünü muhakkak Hiçbir Zaman olarak seçiniz. Eğer zamanlama seçerseniz seçilen zaman tipine göre sistem otomatik olarak sürekli ürün çekme işlemi yapacaktır bu da sorunlar oluşturabilir.

8.Adım - Pazaryerlerinde Ürünlerinizi Manuel Satışa Sunmak

Sistemimizde ekli ürünlerinizi manuel olarak entegrasyon sağladığınız pazaryeri mağazalarınızda satışa sunmak için buraya tıklayarak bilgi alabilirsiniz.

9.Adım - E-Mail için Mailjet Entegrasyonu

Müşteri ve Yöneticiler için e-mail ile bilgilendirmelerin yapılması için Mailjet.com entegrasyonunu buraya tıklayarak ilgili dökümanda belirtildiği gibi tamamlayabilirsiniz.

10.Adım - SMS Bildirimleri için Jetteknoloji.com Entegrasyonu

Müşteri ve Yöneticiler için SMS ile bilgilendirmelerin yapılması için Jetteknoloji.com entegrasyonu bulunmaktadır. SMS ile bildirimleri aktif etmek için Jetteknoloji.com üzerinden sipariş verebilir ve SMS başlığı için başvuruda bulunabilirsiniz. SMS başlığı başvurusu için gerekli belgelere buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

11.Adım - SanalPOS için Entegrasyon (Sadece e-ticaret paketleri için)

Sanalpos için PayTR, İyzico, PayU, JET SanalPOS (MOKA) ve bankalara ait sanalpos entegrasyonlarımız bulunmaktadır.

 • SanalPOS için en uygun çözüm olarak JET SanalPOS (MOKA) hizmeti ile sizlere en uygun faiz oranları ile sanalpos hizmeti sunmamız için bizimle iletişime geçiniz. Eğer mevcut PayTR, İyzico, PayU vb. sanalposlar kullanıyorsanız gerekli entegrasyon api bilgilerinizi ilgili sanalpos firmalarından alarak Modüller sayfamız altında ilgili sanalpos entegrasyonunu seçerek yapabilirsiniz.

12.Adım - Matbu Fatura, Fiş ve Kargo Fişi için Şablon Ayarları

 • Modüller > Fatura Tasarlayıcısı > Fatura Şablonu alanından matbanız tarafından size verilen boş örnek fatura şablonunuzu açılan ekranda Genel Bilgiler sekmesi altından yükleyerek fatura boyutunuzu ve diğer ayarları seçerek kaydediniz. Daha sonra Şablon Tasarlama Aracı sekmesine gelerek sağ kısımdan faturanızda olmasını istediğiniz verileri seçip sol kısımdaki ekran üzerinden tıklayıp basılı tutarak sürükle bırak yapıp ilgili alanları faturanıza göre ayarlayınız.
 • Modüller > Fatura Tasarlayıcısı > Kargo Fişi Şablonu üst kısımda belirtilen şekilde kargo fişinize ait şablon ayarlamasını benzer şekilde yapabilirsiniz.
 • Modüller > Fatura Tasarlayıcısı > Fiş Şablonu üst kısımda belirtilen şekilde fişinize ait şablon ayarlamasını benzer şekilde yapabilirsiniz.
 • Bu işlemler için birden çok kez test yapıp yazıcınızdan çıktı alarak deneme yanılma yöntemi ile gerekli ayarlamaları yapmanız gerekmektedir. Bu işlem uzak bağlantı ile tarafımızca kesinlikle yapılmamaktadır. Yüzlerce müşterimizde problemsiz olarak ilgili işlem çalışmakta olup bu sebeple ilgili işleme ait tüm süreçler müşteriye aittir.

13.Adım - e-Fatura için Entegrasyon

1) KAMUSM Mali Mühür Sertifika Başvurusu

 1. Mali Mühür Sertifikası için başvuru yapmalısınız. Başvuru işlemini buraya tıklayarak yapabilirsiniz.
 2. Başvuru yapıldıktan sonra başvurunun son ekranında belirtilen bilgilere göre başvuru ücreti ödenir. (Ödemeler Kamu SM Vakıfbank Kurum Ödemeleri sayfasından/Banka Şubeleri/ İnternet Şube/Mobil Şube’den vergi kimlik numaranız sorgulama yaparak gerçekleştirilecektir. Ödeme bilgilerinizi ayrıca başvuru barkodunuz ile de teyit edebilirsiniz.)
 3. Talep edilen ürün ve hizmet bedeli Kamu SM hesabına geçtikten sonra Sertifika Üretim Süreci’ne başlanır.

2) Telimat Süreci

 1. Mali Mühür Sertifikası üretilip tarafınıza başvuru yaptığınız adrese gönderilerek teslim edilir.
 2. Mali Mühür elinize ulaştıktan sonra aşağıdaki işlem süreçlerinin tamamlanması gerekir.

3) Sipariş Süreci

 • Bu adımda Jetteknoloji.com'da yer alan Fatura menüsü altından kontör siparişi vermeniz gerekir.
 • Sipariş sonrası bu destek biletinin en alt kısmında tarafınızdan istenen şirket bilgileriniz ile müşteri portalınız oluşturulur ve bilgiler tarafınıza iletilir.

4) Elektronik Belge İmzalamaları

 1. Sahip olduğunuz Mali Mühür ile e-fatura onayı ve entegratör onayı için toplamda 3 adet belgeyi Mali Mühürü bilgisayarınıza takarak imzalamanız gerekir..
 2. İmzalama işlemi için Jetteknoloji.com üzerinden bir personelimiz bilgisayarınıza bağlanarak (Team Viewer ile) gerekli imzalama adımları için tarafınıza yardımcı olacaktır.
 3. İmzalama işlemi tamamlandıktan sonra e-ticaret, pazaryeri entegrasyonu veya muhasebe yazılımlarımızdan hangisi veya hangilerini kullanıyorsanız bu hizmetler için gerekli API entegrasyonu sağlanarak ilgili yazılımlar üzerinden faturalarınızı oluşturabilmeniz sağlanır.
 4. Süreç tamamlanmıştır.

NOT: Tüm bu süreçler mali mühürünüz elinize ulaştıktan sonra 1-2 gün içerisinde tamamlanabilir.

Şirket Bilgileriniz

Lütfen bize aşağıda sizden istenen bilgileri iletiniz.

 • Firma Ünvanı
 • Firma Yetkilisi
 • Firma Vergi Numarası
 • Firma Vergi Dairesi
 • Firma Mersis Numarası
 • Firma Ticaret Sicil Numarası

Diğer Özellikler Hakkında Bilgiler

 • Pazaryerlerinde satışta olan ürünleriniz (Ürünler > Ürün Yönetimi sayfasında yer alan ürünlerin sağ kısımlarında bulunan yeşil renkteki ürünler) için Ürünler > Toplu Ürün İşlemleri sayfası üzerinden toplu olarak fiyat, stok, desi, kategori vb. güncelleme işlemleri yapabilirsiniz
 • E-Ticaret ve Pazaryerlerinde satıştaki ürünleriniz için kargo ücretlerini Ürünler > Kargo Ücretleri sayfasından Sabit Kargo Ücreti, Kategori Bazlı Ücret ve Desi Bazlı Ücret olarak ayarlayabilirsiniz.
 • Müşterileriniz için Facebook ile Giriş özelliğini aktif etmek için Modüller > FB Login alanından gerekli talimatlar doğrultusunda işlem sağlayabilirsiniz.
 • Modüller > Instagram Feed ile Instagram hesabınızdaki görselleri e-ticaret sitenizde yayınlayabilirsiniz. İlgili sayfada yer alan bağlantı üzerinden erişim anahtarınızı alıp gerekli alanlara yazmalısınız. Instagram hesabınıza ait Kullanıcı ID verisine bu site üzerinden ulaşabilirsiniz. Erişim Anahtarınıza bu site üzerinden ulaşabilirsiniz.
 • Arayüz > Şablonlar sayfası üzerinden ana sayfanızda yer alan blokları sürükle bırak yaparak yerlerini değiştirebilir veya Yeni İçerik butonuna tıklayarak yeni bloklar ekleyebilirsiniz.

Genel olarak sistemimize ait detaylar bu şekilde olup bu sayfada belirtilen özellikler ve açıklamaların müşteri tarafından dikkatle okunması ve varsa görsellerin ve videoların ilgili sayfalarda incelenmesi sonrasında müşterilerimiz sistem üzerinde tüm işlemleri kolayca yapabilirler.

Lütfen burada belirtilen açıklamalar dahilinde gerekli işlemleri yapmadan destek talebi oluşturmayınız. Gerekli talimatları uygulamanıza rağmen eğer hala yapmak istediğiniz işlemi yapamıyorsanız veya hata alıyoranız Jetteknoloji.com'da kayıtlı müşteri hesabınız üzerinden destek sistemi ile destek bileti açabilirsiniz. Açılan destek biletleri talebin boyutuna bağlı olarak maksimum 10 saat içerisinde yanıtlanmaktadır.

Teşekkür eder,
Çalışmalarınızda başlarılar dileriz.

Top